Оформлення архітектурних креслень

Оформлення архітектурних креслень

Навички читання і оформлення архітектурних креслень, без сумніву, стануть в нагоді майбутнім архітекторам, інженерам, будівельникам. Типовий комплект архітектурних креслень складається відповідно до Держстандарту 21.501-2011. ГОСТ говорить, що він складається з таких елементів:

  • Фасад, план і розріз будівлі.
  • Креслення, із зображенням підземних комунікацій.
  • План підлог.
  • План покрівельної системи будинку.
  • Схеми розташування віконних прорізів і перегородок.

Розглянемо основні правила оформлення архітектурно-будівельних креслень, знання яких досить для виконання студентських робіт.

Оформлення розрізів будівель і фасадів

Правила оформлення архітектурних креслень свідчать, що при їх складанні використовується підхід прямокутного проектування на базові площині. Будь-яке зображення будівельних, архітектурних креслень несе інформацію про одну конкретну будівлю, а також має свою власну назву. Так фасадом називають зображення будови з усіх боків, тобто основні зовнішні стіни. За цим зображенням судять про вигляді будинки, формі, наявності балконів або зовнішніх колон, кількості поверхів. Як бачите, їх кілька для однієї будівлі, тому легко заплутатися, виконуючи побудова. Тому правила оформлення архітектурного креслення вимагають вказувати крайні координаційні осі.
Зображення зверху називають планом даху споруди. Його наявність і оформлення є обов’язковою, якщо необхідно виконати водостік, надбудову або систему вентиляції. Дахи бувають плоскими або скатними. Плоскою дах можна вважати, якщо кут ухилу становить 2,5 градуса або менше. Однак найчастіше дах це якась комбінація всіляких скатів, адже вона має виносні елементи. Скатом є пересічні похилі площини, які утворюють двухгранний кути.
План будівлі це зображення будови за умови, що його на рівні віконних і дверних прорізів розсікає горизонтальна площина. Після отримана картинка проектується на горизонтальну площину нашої проекції. При цьому віддаленої вважається частина, яка розташована між оком дивиться людини і січною площею. Оформлення архітектурних креслень передбачає ілюстрацію, що ж саме розташоване в цій січною площі і в просторі за нею. Тобто план абсолютно будь-якої будівлі це просто його розріз по горизонталі.
Якщо поверхів у будинку кілька, то необхідно виконати план кожного з них, назвавши це «план типового поверху», якщо вони нічим не відрізняються або ж вказати порядковий номер поверху. При побудові планів промислових будівель горизонтальні січні площині робляться на тому ж рівні, що і майданчики, основні елементи будови або поверхи. Оформлення передбачає їх позначення по числовому значенню рівня від статі будови. Використовуючи цей прийом, кресляться і інші плани промислової будівлі, при цьому горизонтальні січні лінії проводяться на рівні плити перекриття.
Оформлення вимагає нанесення найменування над зображеннями, якщо їх на одному аркуші кілька. Або ж винести в основний напис, якщо на аркуші присутній лише одне зображення.
Як виконати оформлення поперечного та поздовжнього розрізу

Розріз це отримане при розтині будови вертикальною площиною зображення. При оформленні архітектурних креслень його слід спроектувати на площину проекції, паралельну січною. Тобто, якщо ми подумки розсічемо будівлю по вертикалі, а потім видалимо передню відрізану частину, то отримаємо розрізану будівлю. Його треба перенести на креслення. При цьому слід не забути вказати на кресленні місце проходження цього розтину, позначивши його горизонтальний слід.
Виберіть тільки найважливіші частини і елементи будівлі, щоб відобразити їх розріз. Це сходова клітка, віконний отвір, дверний отвір. Вони важливі не тільки для архітекторів, але і для конструкторів.
При поперечному перерізі вертикальна січна лінія проходить перпендикулярно стінам, а при поздовжньому – паралельно. Іноді щоб отримати один розріз необхідно використовувати більше однієї січної площини, при наявності декількох осей розрізу розріз називають складним або ступінчастим.
Ці розсікають площині слід позначити на плані першого поверху при оформленні архітектурних креслень. Для цього застосовуються розімкнуті лінії з намальованими стрілками на їх кінцях. Кожен розріз позначається буквами або ж цифрами.
Чи не розсіченою завжди залишаються колони, прогони, крокви, місця уздовж балки перекриттів. Важливі лінії контурів, що не були в площину розсічення, позначаються суцільною лінією.
Комплекти архітектурних креслень допомагають дізнатися таку інформацію, як товщина стін, розташування виносних елементів, розміри конструкцій, внутрішніх приміщень, кількість поверхів і будова кожного поверху. А правильне оформлення архітектурного креслення, використані при побудові, дозволяють легко читати позначки і розрізи.
Жодні архітектурно-будівельні роботи неможливі без повного комплекту архітектурних креслень, він дозволяє формулювати рішення по організації робіт з облаштування споруд, підведенню теплових, каналізаційних комунікацій і т.д.

Шпаргалками користується, за статистикою, 99% всіх студентів. Головне завдання зробити шпаргалку правильно і зуміти нею скористатися. Є кілька правил, як зробити шпаргалку правильно.

Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

5/5 - (241 голосів)
Оцініть запис