Задача - id-1912-255

Ця робота успішно виконана на  онлайн-сервісі допомоги написанні курсових, дипломних та  інших студентських робіт «na5ku. com. ua»

Номер (айді замовлення)
id-1912-255
Тип завдання
Кількість сторінок
4
Дата виконання
2022-11-28
Текст завдання
Задача 1.

У м. Шостка Сумської області на території трьох вулиць і по дорозі до с. Обраївка стався розлив невідомої хімічної речовини з різким неприємним запахом. Після проведеного аналізу Сумським обласним лабораторним центром Держсанепідемслужби України було з’ясовано, що це хлорорганічні пестициди, перевищення їх вмісту в пробах ґрунту становить від 1,7 до 39,93 рази на різних ділянках дороги. Хімічні речовини потрапили в прилеглі водойми, в яких уже не можна купатися та ловити рибу, існує загроза їх потрапляння в підземні води внаслідок дренажу крізь шар ґрунту. До проведення відповідних лабораторних досліджень місцевим мешканцям не рекомендується використовувати воду з підземних джерел водопостачання, адже хлорорганічні пестициди є надзвичайно небезпечними, здатними накопичуватися в живих організмах і мають високу стійкість до розкладання.
До робіт із знезараження забрудненої території одразу ж приступив Роменський центр рятувальних робіт підвищеного ризику Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України. Внаслідок дегазації було вивезено близько 100 т відпрацьованого сорбенту.
За офіційною інформацією Шосткинської міської ради, у скоєному підозрюють дві фірми, які мають ліцензії на поводження з небезпечними відходами: ТОВ «Елга» та ТОВ «Сервісний центр регенерації масел». На території ТОВ «Елга» було виявлено цистерни з гептилом, який використовувався як ракетне паливо, експерти знайшли гептил і на території місцевого несанкціонованого звалища. За даними ВООЗ, гептил віднесено до речовин першого класу небезпеки, так як він є надзвичайно токсичним, зберігає свої властивості в ґрунті й рослинах більше року. В організмі людини гептил вражає печінку, ЦНС, серцево-судинну та кровоносну системи.
Водночас представники екологічно орієнтованої громадськості звинуватили Міндовкілля України у видачі ліцензій на поводження з небезпечними відходами без перевірки виробничих потужностей та досвіду роботи ліцензіатів. Це підтверджується тим фактом, що ТОВ «Сервісний центр регенерації масел» отримало ліцензію фактично за місяць до катастрофи.
Представники екологічно орієнтованої громадськості запропонували МОЗ України створити спеціальні медичні комісії, які будуть фіксувати випадки ураження здоров’я постраждалих від цієї надзвичайної ситуації громадян, визначати розміри грошових виплат їм. Таким чином, громадяни зможуть у подальшому звертались до суду з позовами про компенсацію заподіяної їм шкоди, адже навряд чи вони отримають компенсації від держави.
На позачерговому засіданні виконавчого комітету Шосткинської міської ради було прийнято рішення звернутись до органів державної влади з вимогою заборонити роботу зазначених підприємств, провести заходи з дезактивації території, на якій вони розташовані, забезпечити проведення моніторингу навколишнього природного середовища в цьому районі.

Визначити коло суспільних правовідносин, що склались.
Які вимоги екологічного законодавства і, зокрема законодавства про екологічну безпеку, було порушено в даній ситуації та якими суб’єктами?
До яких органів державної влади необхідно звертатись Шосткинській міській раді із зазначеними вимогами?
Чому представники громадськості сумніваються у можливості громадян отримати компенсації від держави, адже це законодавчо передбачено?
Вирішити справу.

Шукаєте виконання такої або схожої роботи? Дізнайтеся вартість прямо зараз!

Останні додані роботи

Розробка RestAPI

Предмет:

Тип роботи:

Дата виконання: 2024-04-14

Написати реферат

Предмет:

Тип роботи:

Дата виконання: 2024-04-12