Як написати висновок у дипломній роботі

Висновок це те, чим закінчується аналіз теоретичних і практичних аспектів у дипломній роботі.

Що пишеться у висновку?

Тут необхідно вказати найосновніші моменти роботи: самостійно сформульовані трактування термінів, складена особисто класифікація, результати аналізу, опис виявлених проблем, вказівка унікальних шляхів вирішення, оцінка їх ефективності.

Якщо ви раніше виконували самостійно курсові проекти, то розібратися, як написати висновок у дипломній роботі не складно. Курсова і дипломна робота схожі за своєю структурою, підходам до проведення дослідження, опису його результатів, оформлення готового тексту.

написання висновоку

Щоб написати відмінний висновок диплома самостійно, радимо відразу ознайомитися зі змістом методички.

Яку інформацію можна звідти почерпнути?

По-перше, правила оформлення тексту. Висновок пишеться точно таким же шрифтом із застосуванням такого ж міжрядкового інтервалу, як і вся дипломна робота. Щоб написати його самостійно в переважній більшості випадків вибирається шрифт Times New Romans чотирнадцятого Кегеля і полуторний міжрядковий інтервал. Тема пишеться великими літерами і виділяється напівжирним шрифтом, розташовується посередині сторінки, робиться один відступ, після якого йдуть безпосередньо висновки роботи. Текст вирівнюється по ширині сторінки, сама вона в обов’язковому порядку нумеруется.
По-друге, вимоги до розміру ув’язнення. Обсяг цієї частини може варіюватися від двох до п’яти сторінок. Багато в чому це залежить від розміру самої дипломної роботи. Якщо вона займає 50 аркушів, то логічно припустити, що висновок буде невеликим – близько трьох сторінок.

По-третє, вимоги до подачі інформації. Ви можете написати висновки суцільним текстом, розбитим на абзаци, або поділити їх на частини, співвідносні з завданнями, викладеними у вступі. У такому випадку кожен абзац укладення містить результати по виконанню конкретного завдання. Іноді в методичних рекомендаціях не вказано цей момент, але науковий керівник вимагає зробити саме так. Радимо вам орієнтуватися на його слова, адже від його рекомендацій багато в чому залежить остаточна оцінка за диплом.

Як самостійно написати висновок у дипломі?


Щоб написати висновок, необхідно повністю закінчите дослідження. Покажіть його науковому керівнику, обговоріть з ним кожну частину. Такий підхід дозволить вам відразу самостійно написати висновок, а не переробляти його кожен раз після внесення коректив.


    Цікаво знати!

Розглянемо як же правильно написати деякі частини введення до дипломної роботи, а саме актуальність, мета і завдання, гіпотезу, предмет, об’єкт та інші.


Після того як науковий керівник схвалять остаточний варіант, перевірте який рівень унікальності має ваша дипломна робота. Якщо ви складаєте висновок методом копіювання основних положень диплома, то це позбавить вас від повторення місць, що мають нульову унікальність. Опрацюйте самостійно весь текст, щоб він пройшов перевірку в системах з виявлення плагіату.

Після цього можна, нарешті, написати висновок. Існує кілька методів, як написати його самостійно:

Якщо дипломна робота вимагає складання проміжних висновків до кожного розділу, то ви можете скласти підсумковий висновок шляхом копіювання цих висновків. Аналогічним чином можете використовувати Мікровисновок до кожного параграфу, які пишуться в самому кінці. Їх обсяг не перевищує одного абзацу. Звичайно, не всі наукові керівники допускають використання цього підходу.
Якщо ви добре пам’ятаєте суть роботи, то можете своїми словами викласти основні її положення. Перевагою цього методу є абсолютна унікальність написаного тексту.
У міру того як враховується дипломна робота, можна відзначати основні її моменти: визначення, функції та принципи, характеристика бази дослідження, класифікація, результати аналізу, перелік проблем, розроблені вами рекомендації. Після з’єднайте ці частини в єдине ціле.
Щоб написати висновки, ви можете скопіювати текст диплома, а потім видалити з нього всю другорядну інформацію. Істотним недоліком цього підходу є те, що висновок виходить дуже об’ємним. Однак можна використовувати чернетку висновків, як основу вашої мови для захисту. Перефразуйте і скорочуйте залишилися дані до тих пір, поки висновок не стануть потрібного обсягу.

Слідкуйте за тим, щоб відобразити всі аспекти виконаного дослідження, особливо це стосується тих параграфів, де аналіз видався відверто слабким. Відсутність будь-яких результатів по ним у висновках підштовхне наукового керівника і рецензентів до більш уважного вивчення цих місць. Приділяйте більше уваги опису результатів аналізу по другій і третій главах

Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

5/5 - (207 голосів)
Оцініть запис