Бізнес план що таке, як скласти
Часто підприємці ігнорують бізнес-план. Що таке, і як скласти, їх не цікавить, тому що вся ідея тримається в блокноті або навіть в голові.
Кожен бізнесмен несе певні ризики. Щоб зменшити їх кількість, необхідно все прорахувати. З цим документом з’являється детальний алгоритм дій, а також відмінна презентація для інвестора.
Приступаючи до бізнес-плану, складати який необхідно за певними правилами, автор чесно відповідає собі на питання:
- «Чи варто братися за цю справу серйозно?»
- «Скільки я зможу заробити?»
- «Що мені для цього потрібно?»
SWOT-аналіз для бізнес-плану
- Strengths – переваги
Чи складно скласти бізнес-план самому
- Рівень знань на сьогодні
Хто ви? Якими навичками володієте? Які інструменти можете застосовувати - Результат, до якого ви йдете
Конкретна мрія, пов’язана з професійною діяльністю. - Перехід від першого до другого
Детальний опис, розкладання мрії на кроки.
Чим успішніше ви впораєтеся із завданням, тим простіше буде писати бізнес-план. Однак складність при створенні документа – встановлена форма, а також велика кількість розрахунків. З ними можуть правиться далеко не всі.
Враховуйте такі фактори, як конкурентоспроможність на ринку, ціна товару, його оборотність, ризики, підрахунки витрат до копійки, а також окупність, канали збуту продукції.
Структура документа
Ваші шкільні реферати структурою схожі на бізнес-план. Як правильно скласти? Труднощів виникнути не повинно. Детально розберемо структуру – 13 основних пунктів.
- Резюме проекту стоїть на початку документа, але пишеться в кінці, щоб показати, що з себе представляє проект в цілому. У цій частині міститься:
- Меморандум конфіденційності – положення про захист авторських прав із забороною копіювання та розповсюдження даних.
- Титульний лист, в якому вказується прізвище автора, назва компанії. Можна винести на сторінку основні показники.
- Опис продукції / послуг
- Дані про цільову аудиторію
- Об’єм продажу
- Витрати на реалізацію
- Джерела фінансування
- Дохід від підприємства
Зазвичай цю частину презентують інвесторам, перед тим, як показати повний документ.
- Головна думка. Сюди вставляємо SWOT-аналіз, який проводили раніше.
- Характеристика ніші. Необхідно показати, наскільки якісно був проведений аналіз ринку, детальний збір інформації про продукт, його виробництві, динаміці продажів.
- Сутність проекту. Це по суті опис підприємства: його цілі, завдання та етапи виходу продукту або послуги на ринок.
- Маркетинговий план – це пошук рекламних інструментів, розробка плану збуту. Необхідно вибудувати бізнес стратегію для залучення клієнтів.
- Виробнича частина – режим роботи, техніка, характеристики приміщення. Розділ зазвичай використовується не для продажу товарів і послуг, а для виробництва. Підготовка виробничого плану – найвідповідальніший момент, який визначає успішність проекту.
- Організація – це вибір виду організаційно-правової форми, система управління підприємством, персонал і юридична адреса.
- Фінансовий план відповідає за економічну оцінку проекту. Інвестору потрібно представити повний фінансовий розрахунок, з урахуванням аналізу конкурентів, термінів, залежно від курсу валют.
- Аналіз ризиків.
- Висновок.
- Додаток у вигляді фото матеріалів і графіків.
Варто отримати рекомендації фахівців, перш ніж приступати до роботи. Так, ви зможете виділити для себе аспекти, над якими треба попрацювати, і зрозуміти, що вийшло добре.
Бізнес-план скласти самому або звернеться до професіоналів
Можна завантажити шаблон бізнес-плану, скласти самому весь документ і сподіватися на удачу. Однак, є сотні прикладів, коли підприємець не може написати все чітко і по справі. Думки крутяться в голові, але сформулювати їх і порахувати – завдання складне.На сайті na5ku.com.ua ви можете дізнатися, скільки коштує замовлення бізнес-плану, і отримати документ на замовлення в стислі терміни.
Варто отримати рекомендації фахівців, перш ніж приступати до роботи можна зробити шпаргалку для начерків при складанні бізнес Пална. Так, ви зможете виділити для себе аспекти, над якими треба попрацювати, і зрозуміти, що вийшло добре.
Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів