Що робити, якщо не захистив диплом?

Захист дипломної роботи

Існує кілька причин, чому студент не захистив диплом: не встиг написати, пропустив захист або провалив її, отримав недопуск через поганий відкликання наукового керівника. Подальші дії залежать від причин виникнення цієї неприємної ситуації.

Не встиг здати дипломну роботу

Студент самостійно пише диплом протягом року. Список тем цілком можна переглянути ще в вересні. Однак, багато хто за звичкою відкладають написання до останнього моменту, думаючи, що впораються за пару діб. Іноді це вдається, але часом непередбачувані події, такі як раптова хвороба, призводять до того, що дописати і здати науковий проект студент не встигає.

Якщо причина поважна, то викладачі та керівництво університету охоче підуть назустріч, можливо, науковий керівник виділить більше часу на консультації, що дозволяють швидше дописати диплом. Студенту можуть дозволити захистити дипломну роботу з іншою групою або разом із заочним відділенням, а рецензенти будуть готові прочитати текст, написати відгук позачергово.

Не соромтеся розповісти про події, що неприємності, будьте чесні з науковим керівником і керівництвом. Надайте по можливості документи, що підтверджують факт хвороби, яка трапилася неприємності, лист від роботодавця.

Коли заздалегідь розумієте, що здати дипломну роботу вчасно неможливо, повідомте про це науковому керівнику. Можливо, удвох знайдете вихід зі складної ситуації або захистіть доопрацьований проект через рік.


Не зміг прийти на захист

Часом студент не захистив диплом по причині банального пропуску захисту. Якщо причина поважна, то допускається написання заяви про перенесення захисту на найближчий можливий час. В іншому випадку дипломний проект отримує незадовільну оцінку, а студент відраховується. Він має право на протязі 3-х років закінчити освіту, а тому вирушайте на захист в наступному році!

Варто відзначити, що відрахований хлопець, підлягає призову в армію. Про факт перездачі, відрахування стає відомо військкомату, а значить, доводиться шукати новий спосіб відстрочити службу.


Отримав негативний відгук наукового керівника

Думки рецензентів про дипломному проекті менш важливі, ніж відгук безпосереднього наукового керівника, котрий спостерігав за ходом написання роботи. Важливо успішно провести наукове дослідження, а також зберегти хороші взаємини з науковим керівником. Для цього досить дотримуватися кількох простих правил:

Будьте ввічливими, пунктуальними. Викладач курирує кілька дипломників, пише власні наукові роботи, читає лекції, проводить семінари, перевіряє гори контрольних. Тому відвідуйте призначені консультації, заздалегідь попереджайте про затримки.
Враховуйте всі висловлені зауваження. Іноді студент не захистив диплом тому, що повністю проігнорував всі помилки, на які вказав викладач. Звичайно, ряд наукових керівників буде десять разів перевіряти текст і все десять разів знайде нові неточності. Що ж, краще промовчати і виправити їх.
Виправте помилки, виявлені під час передзахисту. Буває, що проект дійсно поганий, про що стає відомо заздалегідь. Виправити його можливо навіть в стислі терміни.
Не використовуйте чужих студентських проектів, ставте відсилання на першоджерела. Плагіат – це сама банальна причина, чому науковий керівник низько оцінив диплом. Науковий керівник передає текст на перевірку в системі Антиплагіат, щоб визначити смошеннічать чи автор. Оформіть цитати з допомогою лапок і посилань, а неунікальний текст перепишіть своїми словами.

Якщо володарем негативного відгуку наукового керівника, то виправте помилки, якщо залишився час. В іншому випадку для отримання довідки про навчання у вищому навчальному закладі і захистіть диплом протягом трьох років.


Чи не захистив диплом перед комісією


Захистив студент диплом чи ні вирішує державна атестаційна комісія. Члени комісії вас вислухають, переглянуть дипломну роботу, роздаткові матеріалу і після нетривалої наради винесуть свій вердикт.

Причини того, що дипломник не захистив свою роботу кілька:

Він перехвилювався. Дослідження проведено блискуче, а от розповісти його суть автор не може через хвилювання або поганого самопочуття. Часом члени комісії йдуть назустріч студенту і дає можливість прийти на захист з іншою групою або ставлять оцінку відразу. Для цього вони повинні знати його як відповідального, обдаровану людину, вислухати позитивні відгуки рецензентів і наукового керівника.
Диплом писався кимось іншим. Якщо ви замовили проект, то потім уважно його прочитайте, розберіться в суті написаного. Замовлення роботи – це, по суті, добірка і обробка матеріалу іншою людиною, а не захист диплома замість студента.
Захист була невиразною. Складете мова заздалегідь, опрацювати презентацію, віддрукуйте роздатковий матеріал. На захист виділяється трохи часу, а встигнути розповісти потрібно все основні моменти.

Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

5/5 - (289 голосів)
Оцініть запис