Пишемо реферат правильно

Така творча робота, як реферат, насправді нескладна і її можна швидко виконати, особливо, якщо наближається сесія, і реферати задали з кількох предметів одночасно. Складнощі можуть виникнути тільки у тих студентів, які не знають секрети, як писати реферати.

Структура реферату: з чого почати

В середньому, обсяг одного реферату повинен становити до 15-16 сторінок, і лише іноді до 20-ти. Структура реферату стандартна для всіх дисциплін:

  • Титульна сторінка;
  • Зміст;
  • План (короткий і розгорнутий план, як правило, об’єднується в один);
  • Введення (близько 10% від обсягу всієї роботи, не більше 2-х аркушів);
  • Основна частина;
  • Висновок (не більше 3-х листів або близько 20% від обсягу всієї роботи);
  • Список використаної літератури;
  • Програми: схеми, графіки, фотографії (не більше 5-ти листів).

реферат

Що стосується оформлення матеріалу, то всі рекомендації у кожного ВНЗ можуть незначно відрізнятися, тому перед написанням це питання необхідно уточнити у викладача. Якщо спеціальних рекомендацій у вашому навчальному закладі немає, то це означає, що, реферат можна написати по держ. стандартам: звичайний шрифт Times New Roman з кеглем 12 або 14, і відступами на полях або з усіх боків по 2 (іноді 2,5 см), або з відступами з лівого краю – 3 см, з правого – 1 см, а верх і низ – по 2 см.
Новий абзац повинен починатися з нового рядка розміром в 1 см, а кожен новий розділ – обов’язково з чистого аркуша. Рекомендується використовувати не менше 7-ми різних джерел літератури. Природно, чим більше сучасна буде використана література, тим більше актуально ви зможете розкрити задану тему і отримати високу оцінку.

Секрети написання грамотного реферату

Щоб зрозуміти, як правильно писати реферат, досить усвідомити, що зміст реферату – це простий переказ з декількох джерел, і лише в рідкісних випадках – це ще і аналіз досліджуваного предмета, до якого необхідно прикріпити графіки. Починати написання реферату краще з плану. Таким чином ви відразу намітили собі напрямок, в якому будете рухатися. Деякі студенти пишуть введення в кінці, після вивчення матеріалу – це не зовсім вірно. Повірте, простіше написати введення відразу, грунтуючись на плані роботи – так ви швидше вникнете в тему.

Щоб зрозуміти,як написати реферат по книзі, досить дотримуватися пари рад: знайти одне, але змістовне джерело, в якому буде максимально повно розкрито ваше запитання і, читаючи «по діагоналі», виділити суть. А інші джерела використовувати, як допоміжні.
І найголовніше, починайте готувати заздалегідь свій реферат – як писати його за пару годин, це вже окрема тема для розмови.

Цікаво! Як же написати реферат з економічної теорії
Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

5/5 - (286 голосів)
Оцініть запис