Поради як краще писати курсову роботу
Обов’язковий контрольний зріз знань, який проводиться для студентів на останніх курсах навчання у ВНЗ – це курсова робота. Усупереч поширеній думці, що курсова робота – це складно, її можна, і навіть потрібно, писати самому. Самостійну працю відразу відрізняється від матеріалу, який студент просто скачав в інтернеті, і така робота оцінюється на порядок вище.
Як писати курсову роботу
Як писати курсову роботу, приклад ми викласти не можемо, але можемо допомогти практичними порадами, які універсальні для будь-якої дисципліни і теми.
Перше, що повинно бути – це узгоджена з керівником тема, яка буде закріплена за вами. Рекомендуємо не соромитися і не лінуватися, а виділити час і підійти до викладача, щоб задати всі уточнюючі питання. В ході бесіди прислухайтеся, на що звернути увагу, які аспекти теми є найбільш важливими, як правильно писати курсову, щоб графіки, таблиці та інші аналітичні дані були внесені коректно і відображали актуальну інформацію.
Друге: щоб зрозуміти, як почати писати курсову, потрібно відразу скласти план роботи. Саме чіткий, продуманий і послідовний план допоможе написати курсову роботу швидко і легко. За допомогою в написанні плану можна звернутися до викладача – як правило, вони приблизно наполовину пишуть його самі, ну, а що залишилися пункти ви вже допрацюєте. Зате такий план відразу дасть вам фору, адже в ньому буде відображена концепція ідеї викладача, а, значить, успішний захист вже наполовину у вас в кишені.
Як писати вступ до курсової роботи
Наступний важливий етап – це введення. Як писати введення в курсовій, ми вам підкажемо. Головне, пам’ятайте, що на захист саме введення позиціонує студента і його роботу: викладач може не вникати в суть всього матеріалу, але на введення він обов’язково зверне увагу. Введення слід писати ще до початку основної частини, відразу після збору матеріалу, вивчення теми роботи і написання плану, а не в кінці, як роблять багато. У вступі необхідно відобразити основну думку всієї роботи, показати, які дослідження будуть порушені в курсовиків, що буде розкриватися, вивчатися, аналізуватися. Обсяг введення не повинен перевищувати зачитування за часом більш ніж на 5 хвилин.
Оформлення курсової роботи
Всі інші частини курсової (глави основної частини, додатки, висновок, список використаної літератури) пишуться нескладно: тут кожен наступний розділ випливає з попереднього.
При написанні курсової один з найбільш важливих моментів – це оформлення роботи. При неправильному оформленні, навіть якщо сам зміст буде ідеальним, викладач поверне курсовик на доопрацювання! Щоб потім не виправляти структуру матеріалу, відразу ставте правильні параметри ворд-листів, а саме: або відступи з усіх сторін повинні складати 2 см, або праворуч – 3 см, зліва – 1 см, а зверху і знизу по 2 см. І не менш важливий показник, це яким шрифтом писати курсову – Times New Roman з кеглем 14. Інтервал між рядків – полуторний.
Якщо підійти до написання курсової серйозно, то цілком реально написати її за тиждень-півтора. Навіть по програмуванню або матиматиці.
Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів