Секрети гарної презентації

Відмінна презентація допомагає оповідача, утримуючи увагу аудиторії. Добре продумані слайди є вірним знаком того, що людина не менш відповідально ставиться до проекту. Або до диплома, коли справа стосується студента.

При цьому для створення хорошої презентації не потрібно жодних особливих навичок, відвідувань спеціальних курсів, навчання веб-дизайну. Достатньо бажання, кілька годин вільного часу та дотримання кількох простих правил.

презентація

Як створити ідеальну презентацію

  1. Для початку подумайте, про що ви хочете розповісти слухачам. Наприклад, можна виписати основні положення дипломної роботи, основні тези дослідження чи цифри із бізнес-плану. Саме це, а не фон чи картинки, основа чудової презентації. Краще згаяти час на продумування змісту, залишивши чорно-біле оформлення, ніж отримати барвисті, але не інформативні слайди. Виразно сформулюйте тему кожного слайда. Це додатково допоможе одразу окреслити розмір презентації.
  2. Важливо заздалегідь визначити форму подання кожної вибраної тези чи факту. Якщо заздалегідь ви вже перейнялися створенням графіків і схем для проекту, то можна сміливо переносити на слайди найважливіші з них. Чергуйте слайди з текстом та зображеннями, адже у кожній презентації необхідне дотримання балансу. Наявність лише текстових слайдів знижує увагу та зацікавленість аудиторії.
  3. Якщо текст дослідження поділено на пункти, то присвятіть кожному їх хоча б один слайд. Так гарантовано не пропустіть нічого важливого, а слухачі отримуватимуть повне уявлення про суть бізнес-плану, диплома.
  4. Презентація має поєднуватись з текстом виступу. Тому їх краще створювати одночасно, позначаючи моменти переходу від слайду до слайду. При цьому презентація не дублює повністю промову виступаючого, а доповнює її. Тому не потрібно озвучувати наведені в ній факти або зачитувати текст. Краще звернути увагу аудиторії на окремі показники, пояснивши їхню суть та важливість, докладніше розповісти про доказ тез. І звичайно ж не забудьте про репетиції. Злагодженість виступу та роботи з проектором неймовірно прикрасить доповідь. Читання тексту з папірця, постійні затримки та паузи формують сумніви у компетентності оратора. Під час онлайн-презентації навчитеся дивитися в камеру, заздалегідь перевірте мікрофон, техніку та якість сигналу.
  5. Використовуйте правильні комбінації кольорів. Одна з найпоширеніших, але при цьому помилок, що легко ліквідуються, це неправильний підбір кольорів при створенні презентації. Використання неонових кольорів, поєднання бордового, чорного, гірчичного, коричневого візуально не лише псують презентацію, а й ускладнюють сприйняття написаної на слайдах інформації. Беріть приємні та чисті відтінки, підбираючи їх на свій смак або орієнтуючись на вибірки дизайнерських спільнот. Тут легко захопитися і перетворити презентацію на веселку, тому рекомендується обмежуватися 2-3 основними кольорами на слайді та єдиним оформленням всього матеріалу. Це зробить роботу стильною, строгою та автоматично підвищить довіру до вас, як до експерта.
  6. Слухачі легко сприймають інформацію, коли є контрастність фону і тексту. Пам’ятайте, що частина сидить далеко від проектора, тому навряд чи зможе довго читати сірий текст на білому тлі. Швидше за все, після перших п’яти хвилин виступу частина аудиторії перестане напружувати зір і їхня увага буде остаточно втрачена. Сюди слід віднести невірний підбір шрифту. Витийуватий шрифт виглядає цікаво і оригінально, проте прочитати такий текст дуже проблематично.
  7. Зведіть використання спецефектів до мінімуму. Як і у випадку з колірними рішеннями, мінімалізм тут працює на промовця. Люди підсвідомо сприймають градієнти, різноманітні анімовані переходи і спецефекти як ознака дилетанта або людини, що застрягла в минулому і характеризується такими ж застарілими ідеями.
  8. Правильно підбирайте зображення. Вони повинні відповідати темі, бути у високій якості. Проектор сильно збільшує зображення, тому нечіткі картинки стануть ще більш розмитими. І знову ж таки пам’ятайте про поміркованість!
  9. Слідкуйте за розміром та положенням тексту. Одна з найчастіших помилок – дуже багато дрібного тексту на слайді. Звичайно, у презентації хочеться розповісти багато про що. Однак краще розширювати текст виступу, ніж нескінченно доповнювати інформацію на слайдах.
  10. Виділяйте головне. Особливо актуальна ця порада для великих презентацій чи текстових слайдів. Виділіть ключові слова, затвердження. Саме вони запам’ятаються оточуючим найкраще.
Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

Оцініть запис