Чи варто вступати до магістратури?

Закінчивши бакалаврат, студент потрапляє на одну з перших серйозних життєвих розвилок: вступати до магістратури або скоріше шукати роботу. Кожне рішення має певні наслідки, які завжди виключно позитивні. Найчастіше це набір з плюсів і мінусів, які слід ретельно зважити, щоб визначитися в який бік рухатися далі. Вступ до магістратури не є винятком.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Дипломні, курсові, реферати💙💛 (@na5ku_official)

Плюси та мінуси магістратури

Спочатку розглянемо плюси надходження.

  • Це чудовий спосіб продовжити студентські роки. Майстер не забирає стільки часу як робота. Тому можна, як і раніше, витрачати його на свої потреби або проводити з друзями. Також це дозволяє продовжити тісне спілкування з друзями-одногрупниками, які теж обрали надходження. Зручна магістратура і тим, хто боїться різко змінювати знайомий спосіб життя. У таких студентів буде ще 1,5-2 роки, щоби підготуватися до змін.
  • Диплом магістра важливий для низки спеціальностей, особливо коли справа стосується кар’єри в науковій сфері. Однак багато роботодавців орієнтуються виключно на досвід, невисоко оцінюючи корисність отриманих теоретичних знань у реальному житті.
  • На щастя, обов’язкову наявність досвіду вимагають далеко не всі роботодавці, інакше знайти вчорашньому студенту першу роботу було б неможливо. У низці компаній при відборі кандидатів наявність диплома магістра є обов’язковою вимогою.
  • За кордоном магістратура цінується набагато вищою, ніж бакалаврат. А це відкриває більше можливостей вигідного працевлаштування. При цьому отримати такий диплом в Україні коштує дешевше, ніж у більшості країн Європи.

Як бачимо, переваг вирішення стати магістром багато. Але не обійшлося і без складнощів та відвертих мінусів. Розглянемо їх і спробуємо знайти способи їх згладити.

  • У тих випадках, коли спочатку була неправильно обрана майбутня спеціальність або вона перестала подобатися в процесі навчання, магістратура буде непотрібною тратою часу. Оптимальніше зупинитися на дипломі бакалавра і зайнятися перекваліфікацією чи справою, яка до вподоби. Якщо є бажання довести розпочате до кінця, радимо подумати про заочну форму навчання. Самостійне вивчення матеріалу дає більше можливостей поєднувати навчання та напрацювання досвіду або освоєння нових знань.
  • Навчання коштує грошей, причому сума буде вищою, ніж у попередні роки. Фінансовий тягар практично завжди лягає на плечі батьків. Студентські підробітки можуть його трохи полегшити. Інший варіант вирішення проблеми – надходження до бюджету. При належному старанні можна не тільки позбутися необхідності платити за навчання, а й отримувати стипендію.
  • Під кінець магістратури слід написати велику наукову працю. Магістерська робота набагато складніша за ту, з якою доводилося стикатися бакалаврам. Її відрізняє глибина опрацювання проблемних питань та рекомендацій, необхідність вивчення величезної кількості джерел та досягнення високого рівня унікальності тексту, більший обсяг. Відповідно вона забере більше часу та сил. Для тих, хто не хоче займатися цим самостійно, є чудова можливість замовити диплом магістра у професійного автора, переклавши на його плечі всі турботи щодо пошуку інформації, виконання розрахунків, опрацювання ідей. Уважне вивчення написаного, вдумлива підготовка презентації та мови для захисту допоможуть отримати гарну оцінку.
Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

5/5 - (1 голосів)
Оцініть запис