Найчастіші помилки при написанні диплома
Дипломна робота – це те, що відокремлює студента від довгоочікуваного випуску з університету. Складнощів на цьому фінальному етапі чимало. Нервова система страждає, часу катастрофічно недостатньо, а викладач все повертає та повертає диплом на правки. Тому давайте розберемо основні помилки при написанні диплома, щоб ви могли їх уникнути у своїй роботі.
Топ-5 помилок під час написання дипломної роботи
- Неузгоджений план із викладачем. Спочатку вибираєте тему диплома та складаєте до нього план. Після чого важливо узгодити його з науковим керівником, який при цьому може зробити якісь поправки, змінити формулювання. Тема диплома також затверджується на кафедрі, тому змінити її глобально в процесі написання не можете. Як і зробити корективи у плані без схвалення викладача. Тому продумайте, що і як писатимете заздалегідь. Відмінний приклад та орієнтир – дисертації та монографії, план яких, звичайно, необхідно спростити. Адже ви поки що студент, а не вчений. Іноді зразки, вимоги до кількості розділів і параграфів знайдуться і методичних рекомендаціях. Взяти методичку у викладача варто у будь-якому випадку.
- Неправильно складені висновки. Вони не повинні бути надто великими або навпаки надмірно короткими. Не варто їх робити занадто розмитими або складати з одних даних без будь-якого авторського аналізу. Орієнтовний обсяг висновків часто прописаний у методичних рекомендаціях. Підбиваючи підсумки, описуйте результати виконання кожного завдання, написаної у вступі. Зазвичай вони відповідають параграфам диплома.
- Наявність граматичних та орфографічних помилок. велика кількість помилок здатна вбити бажання читати диплом із найцікавішими розробками. Якщо сумніваєтеся у своїй грамотності, не забудьте про вичитування тексту. При використанні Google Перекладача не полінуйтеся перевірити якість перекладу, правильність термінології, граматики та пунктуації.
- Невідповідність роботи методичним рекомендаціям. Методичка прописує в деталях, що має міститися у кожному розділі, як оформити формули, таблиці чи схеми, у порядку подаються джерела у списку літератури, розміри полів, розташування нумерації сторінок і ще аспекти. Там же знаходяться зразки списку першоджерел, планів, оформлення заголовків, посилань або виносок. Робота з оформлення тексту дуже копітка, але ігнорувати її не варто. Від цього залежить перше враження від вашого диплома у рецензентів, наукового керівника та членів комісії.
- Непропорційний обсяг розділів. Найпоширеніша помилка при написанні дипломної роботи – це складання дуже великої першої теоретичної глави. Теорія перебуває легше і швидше, ніж робиться аналіз. Велика спокуса додавати все нові й нові шматки, через що перший розділ стає найоб’ємнішим у роботі. Якщо методичці не прописані пропорції чи чітку кількість сторінок кожної глави, то пам’ятайте, що теорію відводиться всього 20-30% від загального обсягу. Решта має займати практика, рекомендації та їхнє обґрунтування. Тому викидайте з першого розділу все зайве, забирайте «воду» і переносіть великі таблиці або схеми додатків. Вважається, що там місце для таблиць, розмір яких більше 23 листа. Якщо таких таблиць і малюнків немає, можете переробити у яких частина найнеобхіднішого теоретичного матеріалу з главы.
Залишилися питання?
Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів