Здобуття вищої освіти в Польщі

Навчання в Польщі

Вступ до польського університету – найпростіший і найлегший спосіб отримати європейський диплом та старт для працевлаштування у країнах Європейського союзу. Територіальна близькість, схожість мов та менталітету, доступна ціна – ось головні причини спробувати свої сили на вступ.

Розглянемо детальніше переваги такого рішення.

Отримати освіту в Польщі

  • Проста процедура надходження без зайвої бюрократії. Від абітурієнта потрібно надати
  • Заявка на вступ
  • Заповнену анкету
  • Ксерокопії паспортів
  • Фотографії
  • Сертифікат про знання мови
  • Медичне страхування
  • Свідотство про закінчену середню освіту
  • Відбір відбувається на конкурсній основі. Якщо є карта поляка, що не є рідкістю в західній частині країни, то абітурієнт отримує право претендувати на бюджет і може працювати без отримання додаткових дозволів. Навчання у польських ВНЗ побудовано таким чином, що студент має завжди час на роботу хоча б з частковою зайнятістю.
  • Після закінчення студент отримує диплом європейського зразка, з яким може шукати роботу по всій Європі. У польських ВНЗ до того ж практика проходить у великих компаніях, не рідкісні різноманітні конкурси та гранти. Тому є можливість працевлаштуватись на перспективну посаду ще до випуску.
  • Польща – досить безпечна та комфортна для проживання країна. Університети та академії розташовані у великих містах, таких як Вроцлав, Варшава, Краків, Гданськ. Це місця з розвиненою інфраструктурою, безпечним середовищем та безліччю робочих місць. Тому можна вибрати відповідне місто для навчання, отримати ПМП та будувати там своє життя.
  • Українська та польська мова дуже схожі. Тому польська мова легко навчається. Для зручності абітурієнтів є експрес-курси, які видають сертифікати після 4-10 місяців навчання. Є можливість навчатися англійською. Така освіта коштує трохи дорожче, але дає чудову мовну практику. Легко потім писати курсові та дипломні работи польською мовою.
  • Наявність безвізового режиму дає можливість батькам та друзям безперешкодно відвідувати студента. А сам учень може купити недорого квиток додому, щоб провести там свята чи канікули.
  • Вартість навчання іноді буває нижчою, ніж в українських ВНЗ. В Академії фінансів та бізнесу рік навчання коштує 1000 євро, як і в Ольштинському університеті, а у Вроцлавському Університеті – 950 євро. До того ж студент може покрити повністю або частково витрати завдяки отриманню одного з численних грантів, заслужити на стипендію. На відміну від України, практика в Польщі оплачується у розмірі від 4,5 євро за годину.

Чи можна навчатися в Польщі безкоштовно?

Згідно з польським законодавством, іноземці без карти поляка не мають права здобувати освіту у ВНЗ на бюджетній основі. Але Польща дала дозвіл українцям оплачувати навчання за стандартною ставкою, тоді як інші іноземці платять на 30% дорожче. Якщо студент добре навчається, має право запросити стипендію. Стипендія у державному чи приватному ВНЗ повністю покриє вартість навчання. В Університетах є відділи кар’єри, куди звертаються із проханнями допомогти у пошуку підробітків. Українські студенти у Польщі легально можуть працювати до 20 години на тиждень. Цього доходу, як правило, вистачає, щоб сплатити харчування та житло. У деканаті дають направлення на оплачувані літні практики від університету. Це чудовий спосіб знайти роботу на час канікул і накопичити гроші на новий навчальний рік.

Як обрати університет

У Польщі понад три сотні приватних та державних закладів. Практично всі вони працюють на залучення іноземних студентів, проте державні все ж таки більше орієнтовані на польських громадян. Навчання для українців там буде дорожчим, ніж у приватному ВНЗ. Щоб за студента платили польські платники податків, доведеться показати відмінне знання мови та високу успішність. Викладають там у більш консервативному стилі, тому частина знань на ринку праці буде неактуальною. Проте вивчення фундаментальних, наукових дисциплін вони оптимальні.
Приватні вузи характеризуються співпрацею з міжнародними компаніями. Це оптимальний вибір, якщо планується вивчати економіку, адміністрування, логістику та інші напрямки.

Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

5/5 - (1 голосів)
Оцініть запис