Поради для тих, хто хоче поєднати роботу і навчання

Хто не хоче мати свої власні гроші, не залежати від батьків і не звітувати про витрати? Це бажання, як прояв природного процесу дорослішання, властиве будь-якому студенту. Але доросле життя, бажання самостійності ставить перед учням нові виклики. Як поєднати навчання і роботу? Коли писати диплом, якщо немає часу навіть виспатися? Де знаходиться межа, коли робота і ВНЗ ще не шкодять один одному?
Дуже важливо відразу вибудувати своє життя в новому форматі. Інакше замість ейфорії «я все зможу» швидко приходять втома і вигорання. До того ж у ВНЗ накопичаться борги, а роботодавець почне загрожувати звільненням. Тому сьогодні ми дамо кілька порад для працюючих студентів.

5 порад для працюючих студентів

  1. Чи не жертвуй сном. Молоді трудоголіки вважають час на сон змарнованим. А адже це цілих 7-8 годин! Скільки справ можна встигнути зробити. Деякі щасливчики дійсно можуть роками спати по 4 години на добу без наслідків, як робили, наприклад, Нікола Тесла або Леонардо да Вінчі. Решта ж дуже швидко втрачають свою продуктивність, фізичне і психологічне здоров’я. Сон – це період відновлення і накопичення сил, зміцнення імунітету. Чим частіше обираєш навчання або роботу замість перегляду сновидінь, тим більше хворієш і в кінцевому підсумку довше робиш навіть рутинні справи. Краше замовити роботу, аніж не спати.
  2. Попередь роботодавця, що ти студент. Дуже спокусливо промовчати про необхідність ходити на лекції при прийомі на роботу. Не секрет, що частина роботодавців не люблять зв’язуватися зі студентами через додаткових навчальних відпусток і постійних поїздок з робочого місце. Але правда рано чи пізно стане відома. Довго маскувати походи в університет під нескінченні хвороби, які ось-ось закінчаться, не вийде. Краще відразу обумовити на співбесіді всі умови або ж розглянути вакансії в інших компаніях. Місць, де охоче приймуть студентів, дуже багато.
  3. Організуй свій час. Заведи щоденник, якщо любиш записувати все від руки, або скачай спеціальний додаток. Продумуй дії на день, тиждень і найближчий місяць, не забуваючи розставляти їх по пріоритетності і порядку виконання. Заздалегідь спрогнозувати, скільки часу знадобиться на ту чи іншу справу неможливо, тому краще залишати кожен день невеликий проміжок повністю вільного часу. До того ж справи цілком можна поєднувати. Наприклад, читати лекції по шляху на роботу або листуватися з науковим керівником під час обідньої перерви.
  4. Не лінись. Лінь – це найголовніший ворог продуктивності. Вона може сигналізувати про те, що накопичилася втома або робота нудна і нецікава. На щастя, робити те, що тобі подобається і цікаво, ніколи не буває лінь. Тому мотивуй себе і думай про позитивний результат, якого ти неодмінно досягнеш. Сформулюй свою мрію і рухайся до неї крок за кроком, відзначаючи навіть маленькі перемоги на цьому шляху.
  5. Не забувай відпочивати. Відпочинок треба планувати точно так же, як і робочі справи. Виділи час на зустріч з друзями, перегляд фільмів, прогулянки і заняття спортом. І без зайвої необхідності не заповнюй цей годинник додатковими підробітками. Якщо графік нестабільний, то варто практикувати гнучкість при плануванні. Наприклад, якщо було відмінено ділова зустріч, то ці півгодини можна витратити на прогулянку в парку і чашечку кави в затишній кав’ярні. Друзі відмовилися від походу в кіно? Не біда, присвяти час, що звільнився на читання книг або підготовку до заліку.
Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

Оцініть запис