Есе – універсальна творча робота

Крім рефератів, курсових робіт, іспитів і всього іншого, студенти стикаються з не менш складним для них завданням – написанням есе. Отже, що таке есе і як його написати? Якщо брати дослівно переклад з французької (звідки походить це слово, та й сам жанр), то воно перекладається як нарис, нарис, проба.
Складність при написанні есе виникає практично у всіх студентів без винятку, тому як до написання робіт за планом всі вже звикли і мозок звично відображає звичайну та прийняту картину написання, то есе – це політ думок, фантазії, це вираз особистої точки зору автора. І, звичайно ж, студентам складно розкритися і вільно написати опус на якусь певну тему. Основна ознака есе – це розповідь всього лише на одну тему. По суті, це відповідь на одне питання.
Якщо вам поставили есе – як написати його, давайте спробуємо розібратися. Існує три простих правила, яких варто дотримуватися при написанні нарису.

як писати есе

Як писати есе

По-перше, сама тема вам повинна бути цікава і, що не менш важливо, знайома. Ось навряд чи ви зможете висловити свою точку зору про предмет, про який нічого не знаєте. При виборі теми з викладачем вибирайте те, до чого лежить душа. Інакше краще замовити.
По-друге, відчуйте глибину своїх думок і пишіть тільки те, що відчуваєте саме ви самі, без всяких шаблонів, підказок і без оглядки на роботи інших авторів. Есе повинне бути «вільним», тому тут неприйнятні ніякі рамки і обмеження.
І, по-третє, заздалегідь визначитеся, в якому «ключі» ви будете писати есе. Якщо вас цікавить, як правильно написати есе, то знайте, що воно може мати кілька різновидів: прогнози, розповіді, дослідження, етюди, роздуми, нариси.

Пишемо есе по книзі

Щоб зрозуміти, як написати есе по книзі, наприклад, якщо вам поставили роботу по одній з філологічних наук, то вам доведеться витратити час або на прочитання книги, хоча б «по діагоналі», або ознайомитися з рецензіями від декількох критиків на дану книгу, щоб зрозуміти, про що йде мова.

Виходячи з того, що есе відноситься до вільних жанрами, то ніякого обмеження на обсяг не ставиться, але викладачі можуть встановити верхню планку обсягу роботи. Але, все ж, не напружуйтеся і не пишіть цілі томи: 4-7 сторінок буде цілком достатньо. Ставлячи завдання написати есе, викладачеві навряд чи цікаві ваші думки, але така робота дозволить вам навчитися виражати думки більш складно, навчитися відстежувати причинно-наслідкові зв’язки, навчитися, в принципі, висловлювати свої думки – багато ж не вміють навіть цього. Щоб вам легше було приступити до роботи, орієнтуйтеся по приблизній структурі, яка, як і всюди, складається з вступу, основної частини, висновків. В середньому, студенту достатньо 1-2 днів на вивчення теми і 1 дня на написання роботи.

Цікаво! Актуальність мети і завдання до диплому важливо!
Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

5/5 - (279 голосів)
Оцініть запис