Як зробити непомітну шпаргалку
Користуються шпаргалками, за статистикою, 99% всіх студентів. Головне завдання – зробити шпаргалку і зуміти правильно нею скористатися. Є кілька правил, як зробити шпаргалку правильно:
- Збирати тільки корисну і інформацію яку важко запам’ятати. Не варто намагатися на маленькому клаптику вмістити відповіді на всі питання, а тільки основне: дати, формули, прізвища і т. д.
- Обов’язково ознайомитися з інформацією зі шпаргалки – щоб все було розбірливо написано, вся необхідна інформація зібрана.
- Якщо шпаргалок багато, то краще всього скласти невеликий показник, який допоможе швидко зорієнтуватися, що і де написано.
- Текст в шпаргалці треба писати структуровано: з відступами, форматуванням різними шрифтами або кольором для більш швидкого орієнтування.
- Але це лише половина роботи, бо як шпаргалкою ще потрібно скористатися. Перш ніж готувати шпаргалку, потрібно розуміти, де саме ви її будете ховати, щоб розмір паперу точно відповідав її місцю зберігання.
Фантазії студентів невичерпні, і на іспит кожен новий потік студентів придумує щось нове і оригінальне, але «стара добра класика» як завжди, допомогла багатьом студентам.
Куди заховати шпаргалку
- Кишені піджаків і брюк.
- Приклеїти за допомогою пластиру до зап’ястя.
- Можна зробити шпаргалку на резинці – з одного боку папірець кріпимо до скотчу, скотч до резинці, і гумку зав’язуємо на зап’ясті. При наближенні викладача папірець просто відпускаємо, і вона ховається під манжет за рахунок резинки.
- Можна використовувати широку ручку, на якій за допомогою скотча прикріпити смужки папірців з найважливішими підказками по предмету.
- Якщо на іспиті дозволено користуватися калькулятором, то на задній частині кришки калькулятора можна приклеїти кілька шпаргалок. А взагалі, постарайтеся купити калькулятор, в якому є функція блокнота – в цю базу можна внести масу корисної інформації, а потім на іспиті спокійно нею скористатися.
- Якщо на іспит допускається приносити власну методичну літературу, наприклад, карти, атлас або довідники, то текст, написаний між рядків прямо в книзі, допоможе вам зорієнтуватися і здати контрольний зріз знань.
- Ну і, звичайно ж, не забувайте про сучасні технології – телефони, смс-повідомлення, інтернет. А якщо викладач дуже суворий і не дозволяє користуватися телефонами, то можна вставити у вухо мікронавушник і набрати друга, який просто продиктує потрібну вам відповідь. Такий спосіб особливо хороший для дівчат з довгим волоссям і в холодну пору року, коли теплий одяг допоможе приховати всю техніку.
- Шпаргалками можна користуватися тільки тоді, коли вони вже готові. Якщо немає часу або можливості самостійно зробити шпаргалки, то їх завжди можна замовити. Вам залишиться тільки прочитати їх, щоб бути «в темі» і відформатувати до необхідного розміру.
Що робити якщо вас спіймали
Ну, а якщо викладач вас все ж таки зловив, не варто слухати студентів, які радять «з’їсти шпаргалку, все одно викладач нічого не доведе», а спокійно визнати свою помилку, і, може бути, навіть пояснити, що це був просто мінімальний план екзаменаційного питання. Не намагайтеся стати розумнішим викладача, принаймні, безпосередньо на іспиті.
Якщо ви дуже зайняті – замовте відповіді на квитки, ми підготуємо відповіді на всі екзаменаційні питання, знайдемо найбільш відповідну інформацію і оформимо все в зручному для нарізання вигляді.
Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів