5 практичних порад як мотивувати себе на навчання

Іноді буває дуже складно змусити себе вчитися, особливо, коли все так набридло… Хоча обіцяв собі, що цього року точно навчатимешся на всі 100, приходитимеш з лекцій і робитимеш всі практичні завдання, здаси на «відмінно» іспити та заліки. Але потім щось іде не так. Постійно ставиш перед собою нові цілі у навчанні, але їх не реалізовуєш? Відкриваєш книжку і маєш намір ідеально вивчити тему, а потім виявляєш себе, що дивиться серіал? Вже який місяць лежить диплом, де не дописано навіть вступу? Це означає, що твоя мотивація десь загубилася.

На допомогу прийдуть п’ять крутих прийомів, які допоможуть тобі відшукати її і почати вчитися.

5 порад як знайти мотивацію

  1. Напиши кінцеву дату досягнення мети. Як кажуть, довгий шлях починається з маленьких кроків, тому розбий процес досягнення поставленої мети на окремі етапи. Так краще розуміється, що і в якому порядку найкраще робити. Для кожного етапу встанови свій період та кінцеву дату. Виконавши поступово ці маленькі завдання і дотримуючись кінцевих дат, ти зможеш зробити все вчасно.
  2. Дій. Під лежачий камінь вода не тече. Це не порожні слова, а перевірена віками народна мудрість. Протягом дня постійного кажи собі: «Дій». Велика ймовірність, що в той момент, коли ти це говориш, помітиш неефективність своїх дій або відстежиш черговий прокрастинаційний напад. Тоді швидко переходь до ефективних дій. А ввечері порахуй, скільки ефективних та корисних справ ти зробив за цей день, неодмінно похвали себе та засинай із чистою совістю. Вставши вранці, скажи собі, що не знаєш, чим займешся наприкінці дня, але зараз зробиш корисну справу. І роби! Почни займатися зарядкою та слухати улюблені пісні, виходь на пробіжку у парку, щоб зарядитися енергією на весь день.
  3. Зроби найскладніше першим. Коли ми тільки розпочинаємо якесь тривале, складне завдання, у нас багато енергії. Ця енергія витрачається поступово з кожною годиною, яку ми присвячуємо справі. Поступово ми втомлюємося, а увага починає розсіюватися. Тому набагато ефективніше починати зі складних завдань та предметів. Вибирай спочатку найскладніші завдання та питання з контрольних, не відкладай підготовку доповіді для вимогливого викладача на останню годину перед сном. Чим більшої концентрації уваги вимагає робота, тим вищим має бути її місце у списку навчальних справ.
  4. Створи ідеальні умови для навчання. Намагайся створити атмосферу, де тебе нічого не відволікає від занять. Ні дзвінки на мобільний телефон, ні повідомлення у месенджерах, ні крики гучних сусідів. Якщо треба, то використовуй беруші, щоб заглушити звуки зовнішнього світу, або скажи рідним, що тебе нема ні для кого, поки цей ненависний диплом не буде дописаний. До речі, нещодавно ми писали про корисні програми для навчання. Серед них є така зручна річ, як Self Control. Ця програма на якийсь час заблокує на твоєму телефоні доступ до сайтів та соціальних мереж. Відволіктися на листування з друзями вже не вийде!
  5. Нагорода. Як тільки успішно закінчиш справу, обов’язково нагороди себе. Це не обов’язково має бути дорога покупка. Цілком згодиться щось невелике, але приємне. Якщо вважаєш, що справився добре з дуже важливим завданням, подаруй собі те, про що так довго мріялося. Відсутність нагороди та похвали за стомлюючу працю може швидко знищити будь-яку мотивацію.
Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

5/5 - (1 голосів)
Оцініть запис