Найкращі книги про те, як підвищити свою мотивацію

Мотивація є тим внутрішнім імпульсом, який підштовхує нас до дії, допомагати почате доводити до кінця. Вона вкрай важлива, тому що змушує шукати можливості та ресурси для повноцінного та успішного життя. Зазвичай мотиви ділять на базові, коли мотивація спрямовано пошуки шляху виживання, і другорядні. До базових мотивів відносяться бажання, які не залежать від культури чи статі, наприклад, бажання знайти їжу чи партнера для життя.

Також потрібна мотивація для походу на роботу, написання статті, хобі чи занять спортом. Це другорядні мотиви, до створення яких потрібна часом завзята внутрішня робота. Люди не мають бажання робити з повною віддачею все. Когось не мотивує вивчати економіку, тобто непереборне бажання займатися пішим туризмом.

На щастя, мотивація виникає не лише на основі нашого інтересу до певної сфери діяльності, а й завдяки розумінню, навіщо це нам необхідно. Книги з мотивації здатні дати поштовх до цього, а також змушують глибше зазирнути у себе.

збільшення мотивації

ТОП-5 книг про мотивацію

  1. Драйв. Що насправді нас мотивує. Автор книги Деніел Пінк є відомим аналітиком кар’єрного зростання. Вивчаючи різноманітні наукові дослідження та теорію, порівнюючи їх із практикою сучасного менеджменту, він дійшов висновку, що традиційна система винагороди за старання абсолютно неефективна. І запитує себе, чому компанії в ХХI столітті вперто ігнорують ті факти, які відомі вченим не одне десятиліття? Чому досі всі зусилля спрямовані на формування зовнішньої мотивації шляхом нагород та стягнень, при цьому абсолютно ігнорується більш ефективна та довготривала внутрішня. І хоча робота Пінка націлена на збільшення мотивації в бізнесі, поради стануть у нагоді і в особистому житті. Основна частина книги – це факти, переказ досліджень та висновки. Мінімум загальних фраз, максимум ефективності.
  2. Цілісне життя. Завдання книги – навчити правильно ставити досяжні та амбітні цілі. Уміння зосередитися на головному, відкинути другорядне та непотрібне, сформулювати чітко мету – ось основи успіху. При цьому на відміну від сотень інших книг за мотивацією, ця акцентує увагу на необхідності досягати гармонії між особистим життям та роботою. Проблема ця злободенна, адже переважна більшість людей проводять і особисте, і професійне життя в безперервній боротьбі, через що легко відволікаються або відкладають на потім важливі справи. Часта причина невдач – це невміння визначити справжню мету та сфокусуватися на ній. Усвідомлений щоденний вибір – ключ до щасливого та успішного майбутнього.
  3. 12 тижнів на рік. Браян Моран і Майкл Леннінгтон справедливо стверджують, що головна проблема лежить часто не в самому плануванні, а у виконанні запланованого. Щоб зменшити цей розрив бажаного та дійсного, автори пропонують не мислити в рамках календарного року, тобто 12 місяців, а вибрати період 12 тижнів. Коли ми будуємо плани на рік уперед, то здається, що попереду дуже багато часу. Дії постійно відкладаються на потім, через що в багатьох компаніях саме останні місяці найпродуктивніші. Але кінець року – не єдиний дедлайн, котрий може підштовхнути до роботи, адже можна встановити будь-які терміни планування. Зменшуючи період, ми зберігаємо цілеспрямованість, мотивацію і продуктивність, характерну перед новорічному періоду, протягом кожного місяця.
  4. Мріяти не шкідливо. Барбара Шер вважає, що мрії та бажання необхідно здійснювати у будь-якому віці. Нам не потрібно шукати мотивації, коли робить те, чого хочемо. При цьому зовсім не обов’язково одночасно кардинально змінювати життя, звільнятися з роботи або забути про сімейні турботи. Досить згадати, чого хотілося в дитинстві та виділити на цей час у щоденній рутині, розкриваючи свої природні таланти. У книзі наводяться вправи, що допомагають розібратися у собі та своїх бажаннях, а також методика досягнення мети.
  5. Будь найкращою версією себе. Як виглядають типові поради щодо досягнення успіху та мотивації? Вперто працюйте, будьте наполегливими, ставте ціль. Але вони регулярно не спрацьовують. Розбираючи цей феномен, Ден Вальдшмідт пише, що ми самі – головне джерело проблем. Книга заснована на досвіді тисяч людей, які змогли змінити своє життя та світ навколо. Приклади ілюструють, що успіх визначається тим, ким ми є, а не тим, що робимо, як важливо змінити себе під мету і позбутися відмовок. Кожна нова глава наповнює щирими та сильними емоціями, природною енергією та бажанням взятися швидше за справу.
Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

Оцініть запис