ТОП-5 додатків для розвитку пам’яті
Пам’ять – це найнеобхідніша навичка для життя будь-якої людини, без якої не вдасться навчитися мислити, розмовляти, працювати і навіть виконувати найпростіші побутові дії. Наявність добре розвиненої пам’яті є основою системи освіти. Вона дозволяє накопичувати, зберігати і відтворювати інформацію, формувати корисні вміння.
Складно заперечувати важливість гарної пам’яті. Дослідження Колумбійського університету виявило так званий ефект Google. Люди повною мірою не використовують ресурси пам’яті, покладаючись на можливості Інтернету, де сьогодні знайдуться найпростіші кулінарні рецепти, правила орфографії чи визначення наукових термінів.
Як працює наша пам’ять
Існують поняття довгострокової та короткострокової пам’яті, адже мозок зберігає спогад різну кількість часу. Події, що пройшли, та факти швидко забуваються, якщо періодично не оновлювати, не повторювати інформацію. Тобто вона деякий час утримується, а потім у разі незатребуваності зникає.
Чому так відбувається? Вся причина у великій енерговитратності пам’яті та роботи мозку. Цей невеликий орган споживає до 10% енергії організму у спокійному стані та 25% – під час активної розумової діяльності. Наслідком цього буде нестабільність збереження інформації задля енергозбереження. Швидкість забування вимірювати важко, однак за годину стирається з пам’яті половина даних, через день – дві третини, а через місяць – чотири п’яті.
Для формування спогадів мозок виробляє кілька процесів, послідовно проходячи через наступні фази, чім-то схожі на основи програмування::
- Кодування. Завдяки сприйняттю додається інформація. Для надійного та повного запам’ятовування слід звернути на неї пильну увагу.
- Зберігання. Деякий час дані зберігаються, хоча згодом частина їх втрачається чи спотворюється до повної невпізнанності, формуючи помилкові спогади.
- Відновлення. Свідомо чи мимоволі звертаємось до нашого сховища пам’яті та витягуємо з нього необхідні факти.
Саванти, люди з надзвичайними можливостями пам’яті, доводять, що немає межі обсягу і швидкості процесу запам’ятовування. Цю навичку можна розвивати та покращувати протягом усього життя.
Найкращі додатки для розвитку пам’яті
- Peak. Групи невеликих ігор, що спрямовані на покращення процесу запам’ятовування, швидкості мислення та уважності. Спочатку пропонується проходження тесту, покликаного визначити рівень сформованості цих навичок. В результаті додаток пропонує завдання певного рівня складності. Недоліком може стати інтерфейс англійською мовою та необхідність базових мовних знань для вирішення окремих головоломок.
- Mnemocon. Побудований на використання мнемотехнических прийомів, здатних полегшити процес запам’ятовування з допомогою створення асоціативних зв’язків. Додаток розповість про правила та принципи мнемотехніки, запропонує великий набір тренувальних завдань та вправ. Стане в нагоді тим, хто змушений запам’ятовувати щодня велику кількість окремих фрагментів текстової інформації – адреси, числа, дати, імена та прізвища тощо.
- NeuroNation. Відмінний додаток для тренування мозку, де даються тридцять груп вправ і формуються персоналізовані навчальні курси. В основі програми лежать сучасні розробки європейських нейробіологів, а ефективність доведена перевірками Вільного університету Берліна. Додатково сервіс NeuroNation бере участь у німецькому проекті BRAIN, створеному для розробки методів лікування хворих на когнітивні проблеми, та співпрацює з всесвітньо відомою клінікою Шаріте. Вагомі докази ефективності, чи не так? А 20 мільйонів користувачів це підтвердять.
- Brain Wars. Додаток складається з набору вправ для розвитку швидкості реакції, пам’яті, уважності та покращення математичних знань. Щоб процес навчання проходив цікавіше, додаток пропонує брати участь у змаганнях. Виберіть відповідного супротивника і вступіть у бій, виконуючи одночасно три однакові завдання.
- Lumosity. Цей додаток також був розроблений нейробіологами для тренування уваги, процесу запам’ятовування та розвитку інших ментальних навичок. Багато в чому він схожий на описаний раніше додаток Peak, оскільки також пропонує виконувати окремі вправи після проходження тесту та складання індивідуального плану занять. Завдання на перший погляд здаються простими, проте виконання вимагають значних розумових зусиль і, за словами творців, щоденні тренування швидко дадуть позитивний результат.
Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів