Як влаштуватись на роботу без досвіду?

Сьогодні ми поговоримо про тих фахівців, на яких покладено обов’язок знайти нового співробітника, організувати його прийом на роботу, навчання та комфортну діяльність у компанії. Тобто про рекрутерів та НR-менеджерів.

У чому різниця між рекрутером та НR-менеджером?

Це таке питання, яке собі задають, напевно, всі, хто хоче стати рекрутером чи НR-менеджером. НR-менеджер займається бізнес-процесом у компанії. Бізнес-процес – це сукупність різних етапів. Коли людина входить у компанію, проходить адаптацію, стажування. Щоб вона була ефективною, мають бути детально прописані всі дії з того моменту, як людина переступила поріг фірми і до тієї хвилини, як почала повноцінно виконувати свої безпосередні обов’язки. Подібних бізнес-процесів в управлінні персоналом дуже багато, наприклад, створення корпоративної культури, залучення до заходів. Їх створення та налаштування є обов’язком НР-менеджера. Рекрутер головним чином націлений на роботу з людьми поза компанією, адже саме там відбувається перше знайомство кандидата на вакансію та роботодавця. Цей спеціаліст займається набором людей на якусь конкретну позицію.

Яка головна мета роботи рекрутера.

Кожна фірма хоче отримувати прибуток. Для цього фахівцеві необхідно якнайшвидше закрити вакансію, підібравши найкращого з можливих працівників. Для цього розміщуються оголошення, проводяться співбесіди, інтерв’ю, очні або віддалені, відбір. Його робота з підбору персоналу на кожну вакансію триває до кінця випробувального періоду. Коли немає потреби в рекрутингу, фахівець може займатися питаннями НR-менеджменту. Або зайнятися формуванням резерву потенційних кандидатів на вакансії. Немає жодних гарантій, що відібрана людина пройде випробувальний термін або погодиться працювати в цій компанії. Тому завжди потрібно мати під рукою контакти інших кандидатів. Якщо в компанії немає власного рекрутера, тоді вона вдається до послуг рекрутингового агентства, оплачуючи за результат. Найчастіше рекрутерів наймають при великій текучці кадрів, розширенні фірми, відкритті нових філій.

Чи потрібно рекрутеру знання психології і що робити, якщо кандидат бреше.

Ні, це чудовий додатковий бонус, проте знання психології не є обов’язковим. Зазвичай брехня легко можна розпізнати без диплома психолога. Якщо вона незначна і легко пояснюється, то рекрутер зазвичай не звертає на неї особливої ​​уваги. Практично всі кандидати хочуть здаватися кращими, ніж вони є насправді. Однак у ситуаціях, коли після співбесіди залишилося дуже багато питань, рекрутер просить надати рекомендаційні листи, дізнається про контакти попереднього роботодавця.

Що подобається і не подобається рекрутерам.

Однозначно добре, коли кандидати вчасно приходять на співбесіду або наперед повідомляють, що не зможуть прийти. Важливо мати чудове резюме. Також рекрутерам до вподоби точне розуміння роботодавцем вимог до майбутнього співробітника та готовність йти назустріч побажанням кандидатів. З неприємних моментів варто відзначити неявку на співбесіду без жодних попереджень.

Як вибрати між двома кандидатами

Насправді немає ситуації, коли обидва кандидати повністю ідеальні. Проте все ж таки бувають моменти, що подобаються обидва фахівці. Тоді на випробувальний період тривалістю кілька днів беруться обидва.

Скільки заробляє рекрутер.

Якщо говорити про агентство, то зарплата молодого рекрутера становить приблизно 12 тис. грн. Більш досвідчені співробітники одержують 15-20 тисяч. Рекрутер у команді отримує 12-15 тис. грн. На фрілансі за підбір персоналу дають близько 15-20 тис. грн.

Залишилися питання?

Спробуйте звернутися за допомогою до викладачів

5/5 - (1 голосів)
Оцініть запис